Očalne leče

Časi, ko so bila korekcijska stekla z visokimi dioptrijami debela in zato tudi zelo neestetska, so že zdavnaj mimo. Korekcijska stekla so danes narejena iz različnih organskih materialov in so zato lažja, tanjša in zagotavljajo trdnost. Na vseh področjih so korekcijska stekla iz umetnih materialov izpodrinila mineralna korekcijska stekla.

Za vas smo pripravili tudi nekaj poučnih vsebin, ki vam bodo pomagale pri izbiri vaših naslednjih očalnih leč

Fotokromatičnost

Fotokromatska stekla so stekla, ki potemnijo kadar so izpostavljena UV žarkom. V prostoru, kjer UV svetlobe ni pa se vrnejo v neobarvano stanje. V zadnjem času se je zelo zmanjšal čas prehoda med neobarvanim in obarvanim stanjem ter povečala zmožnost temnenja.

Blue control: Očala za računalnik

BlueControl je na voljo kot nadgradnja Hoyinega nepreseženega proti-zrcalnega nanosa Hi-Vision LongLife. Ta trpežni nanos je do 7 krat bolj odporen na razenje kot običajni nanosi in tako nudi še več udobja uporabnikom očal.

Progresivna očala

Njihova zadnja inovacija in “najboljše od najboljšega” so individualno prilagojena progresivna stekla HOYA iD MyStyle V+, ki vam nudijo prostorski vid skoraj brez omejitev, stabilnost in občutek varnosti pri gibanju.

Prostorske leče/delovna očala

Očala za bližino so večinoma namenjena branju na razdalji 40 cm. Uporabnike takšnih očal največkrat moti neostra slika pri pogledu na računalnik, ali pa dejstvo, da morajo očala celo sneti, če želijo prepoznati nekoga, ki je vstopil v prostor.

Materiali za očalne leče

Korekcijska stekla vrhunskega japonskega proizvajalca Hoya so narejena iz naprednih organskih materialov, za katere je značilna lahkost in visoka stopnja odpornosti. Dodatna korist, ki jo nudijo visoko kakovostna korekcijska stekla pa je, da tudi kot brezbarvna očala nudijo UV zaščito.

Antirefleksna stekla za očala - HOYA nanosi

Ukrivljena površina korekcijskih stekel skupaj s snovjo iz katere so narejena, povzroča bleščave. S tem se izgubi okoli 10% svetlobe, ki bi drugače lahko vstopila v vaše oko in s tem pripomogla k boljšemu vidu. Takšni odbleski ne motijo le vašega pogleda, temveč tudi vaš izgled.

Monofokalna očala

Izbira korekcijskih stekel je vedno prilagojena uporabnikovim potrebam. Na voljo so različno tanka in lahka stekla, vsa pa imajo tudi možnost površinskih obdelav, kot so antirefleks, fotokromatičnost, UV zaščita ali barvanje. Odločilno vlogo pri izgledu in kakovosti korekcijskih stekel pa igrajo optične in fizikalne lastnosti materialov.